TOSFED’den İstanbul Park’taki ihale açıklaması: Formula 1 şartı

İstanbul Park’a ilişkin yapılan açıklamada, “Altı ayı aşkın süredir devam eden işgalin sona erdiği” belirtilerek, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan işletme ihalesinde TOSFED’in pistin Türk sporcuları tarafından kullanılmasını talep ettiği ifade edildi. Yeni ihale şartnamesinde, pistin bedelsiz olarak TOSFED’e açılması koşuluyla milli sporcu yetiştirilmesine katkı sağlanacağı vurgulandı.

Açıklamada, Formula 1’in Türkiye’ye geri getirilmesi şartının da ihale koşulları arasında yer aldığı belirtilerek, bu durumun otomobil sporları ve ülke tanıtımı açısından önemli bir adım olduğu vurgulandı.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı’nın ifadelerine de yer verilen açıklamada, İstanbul Park’taki işgalin sona ermesinin memnuniyetle karşılandığı ve pistin Türk sporcuları için kullanılacak olmasının gurur verici olduğu belirtildi. Üçlertoprağı, Formula 1 Türkiye Grand Prix’sinin yeniden düzenlenmesi için devletin verdikleri göreve hazır olduklarını dile getirdi.

Ayrıca, açıklamada, devlete, spora ve ülkeye hizmetlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu’ya teşekkürler sunuldu. Yeni sürecin devlet, millet ve spor için hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir