Meteoroloji uyarmıştı! Birçok kentte kar etkili oldu

Ardahan’da sabaha kadar aralıklarla yağan kar, kent merkezini yeniden beyaza bürüdü. Kar yağışıyla birlikte otomobiller, ağaçlar beyaz örtüyle kaplandı. Sabaha karla uyananlar buzlanan kaldırımlarda yürümekte güçlük çekti. Kar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken güvercinleri de bazı esnaflar buğdayla yemledi. Belediye ekipleri ise kette etkili olan kar yağışının ardından kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Vatandaşlar, günlerdir etkili olan sıcak havanın ardından karlı bir güne uyandıklarını, Ardahan’da kar yağışının normal olduğunu söyledi.

TUNCELİ’DE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLMAYA BAŞLADI

Tunceli’de meteorolojinin uyarısını yaptığı kar yağışı kent genelinde etkili olmaya başladı. Pülümür, Ovacık, Hozat ve Nazımiye ilçelerinde sabahın erken saatlerinde kar yağışı etkisini arttırırken kent merkezi de beyaza büründü. Yağış nedeniyle Tunceli genelinde çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanırken, ekipler çalışma başlattı.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle Tunceli-Pülümür-Erzincan ile Tunceli-Elazığ karayollarında ekipler tarafından karla mücadele çalışması başlatıldı.

MUŞ

Muş’un Varto ilçesinde akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

İlçede akşamdan beri etkili olan yağmur, sabah saatlerinde yerini kara bıraktı. Hayatı olumsuz etkileyen kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığında da hissedilir derecede düşüş yaşandı.

İlçe özel idaresi ve belediye ekipleri muhtemel bir duruma karşı hazır bekletilirken, ilçede kar yağışı ise devam ediyor.

AĞRI

Ağrı’da sabah saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı sonrası kent beyaza büründü, köy yolları ulaşıma kapandı.

Soğuk havanın etkisini iyice hissettirmeye başladığı Ağrı’da, sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttırarak devam eden kar yağışı nedeniyle kent beyaza büründü. Ağaçların, araçların ve yolların karla kaplandığı görüntüler ortaya kartpostallık görüntüler çıkardı.

Öte yandan, etkili olan kar yağışının ardından 100 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresine bağlı personel ve araçlar yolların yeniden ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

HAKKARİ

Hakkari’de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İl merkezine bağlı 2 ve 2 mezra olmak üzere 4 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapanırken, il özel idaresi karla mücadele ekipleri de kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BİNGÖL’DE 173 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Kentte gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle, merkez ve ilçelere bağlı 173 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şubesi ekiplerince, köy yollarının açılması için çalışma başlatıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir