Yargı’da gerilim yükseldi! Korkutan not

Öykü Badur – Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz’in paylaştığı, reyting rekortmeni ‘Yargı’ dizisinin 12 Mart Pazar akşamı 56’ncı bölümü ekrana geldi. Heyecan veren sahneleriyle ‘Yargı’, sosyal medyada binlerce övgü dolu paylaşım aldı. Geçtiğimiz bölümde, boşanma davasında Ceylin ayrılmak istediğini söylese de Ilgaz davada boşanmayı reddetti. Yeni bölümde ise Ilgaz’la yaşadıkları eve dönen Ceylin’in eşine söylediği “Seninle uyumayı özledim” sözleri dikkat çekti.

ARTIK SUÇLU ÜÇ KİŞİ

Ceylin ve Ilgaz’ın boşanma davasında takipsizlik kararı alındı. Ilgaz’ın Ceylin’in peşini bırakmaya niyeti yoktu. Onunla yaşamanın bir yolunu aradığını Ceylin’e de söyledi. Eren bu güzel habere oldukça sevindi.

Osman adliyeye geldi ve avukatlık bürosuna iş görüşmesine gideceğini, Ceylin’in de referans olmasını istedi. Konuşma sırasında taksiden inen Özge’yi tedirgin halde gören Ceylin, ona yardıma gitti. Israrla başsavcıyı bulmak istediğini söyleyen Özge’ye Ceylin destek oldu. Bu sırada Özge, yaşananları onunla paylaştı ve aranan Kesik’i Derya savcının silahıyla vurduğunu söyledi.

Duydukları karşısında Ceylin şoka girdi. Ardından da Özge’yi ve Osman’ı alarak adliyeden ayrıldı. Ceylin, Osman ile tehlikeli bir olaya girişti; Kesik’in bedenini mezarlığa taşıdı ve gömdü. Ceylin, silahı da denize attı. Özge yaşadığı şok nedeniyle olanlara seyirci kaldı. Ceylin onu nasıl konuşması gerektiği konusunda da tembihledi.

MEKTUP BULUNDU

Önceki bölümde Çınar’ın mekanına yaralı gelen Eyüp, Defne’nin yerini gösterdiğini öğrenenlerin kendisini dövdüğünü anlattı. Çınar söylediklerine dayanarak ona kahvehanede kalması için yer ayarladı. Kızlar Eyüp’ü yeniden görünce durumu sorguladı. Tuğçe, ona güvenmesinin büyük bir hata olduğunu söyledi.

Ilgaz, Balkan mafyası vakasını tam olarak çözmeden bırakmayacaktı. Eren ile kumarhanede inceleme yaptı. Bahçede iki ceset bulunduğu savcıyla paylaşıldı.

Derya da aynı zamanda Pars’ın odasında, yazdığı istifa mektubunu buldu. Ilgaz ve Eren’e mektubu ulaştırdı. Arasalar da Pars’a ulaşamadılar. Derya eve gitti; ama onu yine bulamadı. Tüm arkadaşları Pars’ın nerede olduğundan habersizdi ve endişelenmeye başladılar. Derya ile konuşan Ilgaz, “Herkes hata yapar” diyerek durumu anlayamadığını söyledi.

“SENDEN HOŞLANMIYORUM”

Çetenin tüm elemanlarının gözaltına alınmasıyla Ilgaz, sorguya başladı. Rafet amir, Eren’e mezarlıktan bir ihbar olduğu ve yeni gömüldüğü haberini verince Ilgaz savcı ile komiser olay yerine gitti. İnceleme yapıldı. Ceylin bu haberi aldı ancak mezarlıkta giriş dışında kamera olmaması onu biraz rahatlattı.

Hilmi’nin gözaltına alınma haberi Yekta’ya ulaşınca tam hız emniyete gitti. Müvekkiliyle bir araya geldi. Halil kumara bağlandığını, bir gün bir toplantıya çağırıldığını ve alacak verecek meselesinden dolayı önünde birilerinin öldürüldüğünü anlattı. Bu görüntüleri ise kimin çektiğini bilmediğini söyledi.

Avukatların durumu tartışması sırasında Ilgaz, Yekta’nın ofisine ulaştı. Kardeşi ile ilgili hiçbir şey paylaşmadığı için Yekta’yı tehdit etti. Ayten ile ofiste karşılaşan Ilgaz, neden orada çalıştığını sorgulayınca Ceylin’in bunu istediği cevabına ulaştı. Durum onu şaşırttı. Ömer’e de ondan hoşlanmadığını söyledi, aldığı yanıt ise “Ceylin hoşlanıyor” oldu. Ömer konusunda Ceylin’e kıskanç bir tavır sergileyen Ilgaz, onunla iletişime geçmemesini istedi.

ILGAZ HER ŞEYDEN HABERSİZ

Aynı akşam Ilgaz ve Ceylin, Özge’yi ziyarete gitti. Ilgaz, Rıdvan’ın hayatını alan Kesik’i bulacağı sözünü Özge’ye verdi. Ama onun hayatını Özge’nin aldığından habersizdi. Ertesi gün Rıdvan defnedildi. Eren, yapılan araştırmada mezarlıkta bulunan Kesik’in adının Cafer olduğu ve İgor’un oğlu olduğu haberini Ilgaz’a verdi. Bulunan deliller ışığında Ilgaz, Özge’den şüphelendi. Bu sırada Derya’nın silahının kayıp olduğunun duyulması, Ilgaz’ın şüphelerini artırdı.

Taciz davası hakkında ikna olan Rengin, Ceylin’in ofisine geldi ve şikayetçi olacağı bilgisini Tolga’ya iletti. Haberi alan Ceylin, buna çok sevindi. Eşi Aydın ve Rengin ile bir araya gelen Ceylin, taciz davası korkamayıp konuşmalarının en doğru karar olduğunu dile getirdi. Derya savcıya gidip şikâyetin işleme alınmasını talep ettiler.

ÖMER VE EYÜP İŞ BİRLİĞİ

Ilgaz uzun bir süre haber alınmayınca, Pars’ın HTS’sine bakılmasını talep etti. Adliye binası yakınında son olarak sinyal alındığı tespit edildi.

Aynı zamanda incelemelerine devam eden Ilgaz ve Eren, Kesik’in peşinde Özge’nin olduğu görüntülerine ulaştı.

Eyüp’ün kahvehanedeki eşyaları ve kasayı tamir etmesi Çınar’ı şüphelendirmesi yerine mutlu etti. Israrla orada kalmasını istedi. Eyüp’ün bunu kabul etmesine de sevindi. Ardından Ömer ile Eyüp’ün haberleşmesi, sonunda Eyüp’ün kimin adamı olduğunu ortaya çıkardı. Ardından da Eyüp’e, onu çok sinirlendiren, kardeşi Serdar’ın cinayetinin görüntülerini gönderdi.

“SENİNLE UYUMAYI ÖZLEDİM”

Ceylin sonunda eve döndü. Evini özlediğini dile getiren Ceylin, eşi Ilgaz’a “Seninle uyumayı özledim” dedi. Ceylin, kolyesi ve yüzüğünü de yeniden taktı.

Eren, sabah Özge’nin odasından alınan tokadaki saç ile Kesik’te bulunan saçların eşleştiği haberini Ilgaz’a verdi. Bu sırada Balkan mafyasını evinin önünde gören Özge, arka kapıdan kaçtı.

Aynı zamanda bir kuyumcu dükkanında kalem batırılmış olan Pars’ın eli herkesi korkuttu. El üzerinde bulunan “Bütün sevdiklerini tek tek” notu dikkat çekti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir